Letenky do Barcelony

Pálava - Svatý KopečekChráněná krajinná oblast Pálava patří v České republice k nejvyhledávanějším destinacím, které každý rok navštíví opravdu velké množství turistů, kteří sem míří z celého světa.

Vydat se do oblasti, která je proslulá svou úchvatnou přírodou, významnými historickými památkami ale také vinařstvím, můžete prostřednictvím kteréhokoliv dopravního prostředku. Na velmi dobré úrovni je jak zdejší autobusová linka, tak železniční síť. Nejlepším dopravním prostředkem je ale osobní automobil. Využít ho můžete například při cestování z jednoho významného místa do druhého. Vzít si sebou můžete také kola, která určitě při poznávání zdejší krajiny určitě využijete.

Než se ale vydáte na svou dovolenou na Pálavu, musíte nejdříve vyřešit, kde budete bydlet. Nejširší nabídka ubytovacích zařízení se nachází především ve velkých městech. Tam můžete vybírat jak z hotelů, tak z penzionů či hostelů. Pronajmout si zde můžete také apartmán. Pronajmout si můžete také chatu či chalupu. K dispozici je také velké množství kempů a autokempů.

Vyberte si z aktuální nabídky zájezdů na Pálavu!

Oblíbeným cílem tisíců turistů se každým rokem stává i překrásný Lednický zámek, který obklopuje rozhlehlý zámecký park. V celém lednickém areálu si můžete prohlédnout kromě již zmíněného zámku také překrásný skleník, minaret nebo Janův hrad. Pokud sem míříte s dětmi, jistě jim uděláte radost tím, že je na prohlídku tohoto areálu vezmete loďkou. Na prohlídku si ale vyčleňte dostatečně velké množství času. Dalšími zajímavými zámky jsou i zámek ve Valticích či Mikulově. Vynechat byste neměli ani návštěvu Svatého Kopečku.

Turisty sem ovšem láká jedinečná příroda, kterou si mohou nejlépe vychutnat při procházkách po naučných stezkách. Tou nejoblíbenější je asi naučná stezka Děvín. Kvůli velmi rozšířené cykloturistice zde byly vybudovány dlouhé cyklotrasy, které vedou přes nejvýznamnější vinařské oblasti na Pálavě. Často navštěvovaným místem jsou i Nové Mlýny, rozsáhlá vodní plocha vhodná ke koupání.

© Copyright 2024 | Pálava | www.palava.cz
Vyrobilo: MFAcko.cz