Ubytování na Pálavě

Pálava - před hotelem VivaldiJakožto jedna z nejoblíbenějších oblastí nacházející se v České republice, nabízí Pálava svým návštěvníků dostatečně velké množství různých typů ubytovacích zařízení.

Velmi rozšířené jsou především hotely, které najdete hlavně ve velkých městech, jako jsou Mikulov, Lednice nebo Valtice. Nejrozšířenější jsou samozřejmě hotely střední kategorie, které nabízejí svým klientům velmi pohodlné ubytování, které jistě uspokojí méně náročné turisty. Cena za ubytování ve tří hvězdičkovém hotelu se pohybuje v průměru okolo 1 000Kč za osobu na noc.

Další variantu ubytování představují penziony, které do jisté míry připomínají hotely spadající do střední kategorie. Liší se svou ubytovací kapacitou, která je o hodně menší, než v hotelech. Hotelu se penziony nepodobají jenom vzhledem, ale také cenou. Ubytování vás i zde přijde v průměru na 1 000Kč. Záleží ale na tom, na kdy si pokoj rezervujete, v jakém časovém předstihu si zajistíte ubytování a samozřejmě i na tom, jak je dané zařízení vybaveno a kde je umístěno.

Ubytovat se můžete také v hostelu, který přestavuje levnější formu ubytování, kdy za noc zaplatíte asi jen 500Kč. Další možností jsou prázdninové domy, které představují naopak jednu z nejdražších variant. Především ve městech máte možnost si pronajmout apartmán, který vás přijde, stejně jako u penzionu nebo tří hvězdičkového hotelu, tedy v průměru na 1 000Kč.

Pokud ale chcete splynout s přírodou, pronajměte si některou místní chatu či chalupu. Tento způsob je ideální v případě, že se vaší dovolené zúčastní více osob. Většina těchto zařízení je k dispozici po celý rok. Proto se často setkáte i s rozdílnými cenami v době hlavní turistické sezóny, kdy se cena pohybuje okolo 500Kč za noc, a v zimním období, kdy cena klesna asi o 100Kč. Ubytování v přírodě nabízí i kempy, které se nachází spíše v přírodě, například v blízkosti Nových Mlýnů.

© Copyright 2024 | Pálava | www.palava.cz
Vyrobilo: MFAcko.cz