Památky a zajímavosti na Pálavě

Pálava - Dívčí hradyDíky tomu, že Pálava nezaujímá příliš velké území, je ji možné celou projít za několik dní, během nichž navštívíte nejen přírodní zajímavosti, ale také mnohé historické památky.

Svoji dovolenou na Pálavě můžete začít třeba výletem do města Mikulov, které je známé především jako jedna z nejvýznamnějších vinařských oblastí v ČR. Odtud se můžete vydat na Svatý kopeček, který se nachází jen kousek od Mikulova. Velmi významným městem jsou rovněž Dolní Věstonice, odkud pochází i slavná soška Věstonické Venuše. Přímo ve městě pak můžete navštívit archeologickou expozici Věk lovců a mamutů. K Pálavě neodmyslitelně patří také 3 zříceniny středověkých hradů, kterými jsou Sirotčí hrádek, Kozí hrádek a Dívčí hrady.

V oblasti Pálavy se nachází také několik zajímavých zámků. Vydat se můžete například na Lednický zámek, kde si kromě zámku můžete prohlédnout také přilehlý skleník, projít se zámeckým parkem, v němž se nachází například Janův hrad nebo minaret. Vydat se můžete i na zámek Valtice.

Prohlédněte si širokou nabídku zájezdů na Pálavu!

Na Pálavu se ale především jezdí za úchvatnou přírodou, kterou si můžete vychutnat například v Děvíně. Vydat se můžete například po naučné stezce Děvín, která vás seznámí se zdejší přírodou a dovíte se, která vzácná rostlina zde roste a se kterými zvířaty se můžete potkat. Děvín je rozlehlá oblast mezi Dolními Věstonicemi a Klentnicí. Děvín je pověstný tím, že z místních vrchů jsou překrásné výhledy jak na jižní Moravu, tak na Dolní Rakousko.

Překrásná příroda a nádherné historické památky ale jediné, které Pálavu proslavily. Svou významnou roli zde má také vinařství a vinařská turistika. Najdete zde tři významné naučné stezky, po kterých se můžete vydat jak pěšky, tak na kole. Jsou jimi Vinařská naučná stezka Mikulov, která je vhodná jak pro pěší, tak pro cyklisty, dále pro cyklisty určená Mikulovská vinařská stezka a Moravská vinná stezka.

Zajistěte si ubytování na Pálavě v dostatečném předstihu!

© Copyright 2024 | Pálava | www.palava.cz
Vyrobilo: MFAcko.cz