Tip na dovolenou: Poznejte krásy Lednice

Jižní Morava láká turisty z celé České republiky, a rozhodně to není jen vínem. Za návštěvu stojí rovněž města plná kulturních památek, čistá příroda a nekonečně dlouhé cyklostezky. Vyhledávanou oblastí je Lednicko-valtický areál. Dovolená v jeho blízkosti se může protáhnout klidně na deset dní, stále bude co dělat a co poznávat.

O ubytování během dovolené má každý trochu jiné představy. Někdo vyžaduje luxus velkolepého hotelu, jinému stačí mít střechu nad hlavou a v dosahu koupelnu, někteří nepotřebují ani to a klidně se vyspí ve stanu nebo pod širákem. Zlatým středem, co se komfortu v Ubytování u Lednice týče, jsou soukromé apartmány. Ocení je především rodiny s dětmi nebo větší skupiny přátel.

Ubytování v apartmánech u Lednice

Apartmány Lednice

Ubytujte se v blízkosti Lednicko-valtického areálu tak, abyste měli všechny památky na dosah, ale aby vás zároveň nerušil turistický ruch. Apartmány Lednice mají kapacitu pět lůžek, ke kterým je možné přistavit dětskou postýlku. K dispozici je plně vybavená kuchyň. Televize a wifi síť je samozřejmostí. Aby se hosté cítili dobře, je v apartmánech také klimatizace. Malí dovolenkáři si mohou hrát na pískovišti, které je vybavené hracím domkem.

Lednicko-valtický areál

Proč vyrazit na dovolenou právě do Lednicko-valtického areálu? Čím je pro turisty tak atraktivní? Na své si zde přijdou především cyklisti. Jižní Morava je k nim více než přátelská, nečíhají na ně prudké kopce. Díky síti cyklostezek jsou všechny památky jako na dlani. Dostupné jsou samozřejmě i pěším turistům, vede zde také spousta turistických tras a naučných stezek, které návštěvníky seznamují s kulturními, historickými či přírodopisnými fakty. Kromě zámků Lednice a Valtice, na které jste si jistě již vzpomněli, doporučujeme navštívit též Belveder, Janův hrad, Minaret, Hraniční zámeček nebo kolonádu na Rajstně, odkud je krásný výhled na českou i rakouskou stranu.

© Copyright 2024 | Pálava | www.palava.cz
Vyrobilo: MFAcko.cz